פרסומים מעוצבים לדפוס

פרסומים מעוצבים לדפוס

 • עלון מידע / ברושור – חומר שיווקי נהדר המספק ללקוחות פוטנציאליים מידע על המוצרים/שירותים שמספק העסק שלכם. עלון מידע שבנוי מכתיבה משכנעת ומעוצב היטב יכול לסייע בהגדלת המכירות שלכם!

 

בבואכם לתכנן את התוכן של עלון המידע חשוב שתשימו לב למספר כללים מובילים:

 1. עלון מידע מודפס הינו חומר שיווקי יקר ומוחשי. שלא כמו באתר אינטרנט, השטח למידע בו מוגבל ולכן בעת הכנת החומרים שצריכים להיכנס אליו יש למקד את התוכן למה שרוצים לקדם/למכור. אם מדובר בעסק שמתעסק בכמה תחומים ובכל תחום יש מוצרים רבים, יכול להיות שכדאי להפריד כל תחום לעלון מידע נפרד ובכך לחסוך בחלוקת החומר השיווקי לאחר ההדפסה – כל תחום ישווק במקומות הרלוונטיים.

 

 1. שימו את עצמכם בנעלי הקוראים שלכם – בבואכם לקרוא חוברת פרסומית שכזו, מה השאלות שהייתם רוצים לקבל עליהן תשובות? כאן המקום לבדוק מיהם קהלי היעד שלכם – האם לקוחות שנתקלים בעלון המידע שלכם במרכז מכירות כלשהו? האם העלון מיועד לצוות עובדים / הנהלה? לפי הגדרת קהלי היעד תוכלו לדעת איזה מידע לכלול בעלון וכן איזה סגנון כתיבה מתאים.

 

 1. הדגישו את היתרונות של המוצר/שירות שלכם – בידול הוא שם המשחק – יכול להיות שהמוצר שלכם נמכר במקומות אחרים אז מלבד התכונות הבסיסיות שלו, הוסיפו למה על הלקוח לבחור דוקא בכם? לדוגמה, ניתן לעשות זאת על ידי הוספת שאלות שנשאלתם בעבר ותשובות ממוקדות. המידע שבעלון צריך להיות רלוונטי ויעיל היות שהעלון הזה נשאר אצל הלקוח ויכול לשמש בסיס למכירות הבאות.

 

 1. אל תכללו מידע שאינו רלוונטי – כאן הכי פשוט לי לתת דוגמה: אם העסק שלכם הוא עיצוב עוגות והעלון מאפשר הצצה לעיצובי העוגות השונים שאתם יוצרים, אין צורך להוסיף בעלון זה תמונות של פשטידות נהדרות שאתם מכינים ומוכרים לפי הזמנה, השאירו את עלון המידע הזה כקטלוג עיצובי עוגות ובמשפט אחד בסוף העלון תוכלו להוסיף שניתן להזמין פשטידות ו/או מאכלים נוספים לאירוח ולאירועים. כך תישארו ממוקדים ומצד שני תאפשרו ללקוח להבין שיש לכם להציע יותר מ”רק” עוגות מעוצבות.

 

 1. בחרו סוג פריסת הדפסה שתתאים למידע שאתם מספקים – עלוני מידע באים במגוון צורות וגדלים – חוברת סיכות, דף מקופל ל 2 / 3 / 4 וכו’). כדי לקבל מושג על עלויות ההדפסה כדאי להתייעץ עם בית דפוס לפני מסירת החומרים לגרפיקה.

 

 1. נצלו את שטח ההדפסה בחוכמה – אף אחד לא יקרא בלוקים שלמים של טקסטים היות שזה מעמיס על העיניים ומעייף – היעזרו בחומרים ויזואליים (תמונות, גרפים, אינפוגרפיקה ואיורים מתאימים). אם יש יותר מדי טקסט ועולה הצורך להקטין את הגופן על מנת שייכנס הכל לשטח ההדפסה – כנראה שהתוכן לא כתוב בצורה מספיק ממצה (יכול להיות שאתם אומרים יותר מדי) או שבחירת פריסת ההדפסה לא מתאימה לתוכן שלכם.

 

יש לכם בכל זאת הרבה מידע שחייב להיכנס לעלון? הנה כמה טיפים שיקלו על הקוראים:

 

 • במקום פסקאות ארוכות נסו לחלק את התוכן למקטעים ומשפטים קצרים.
 • רשימות ממוספרות או של תבליטים מאפשרות קריאה נוחה וממקדות את עיניי הקוראים אליהן.
 • השתמשו בכותרות מודגשות שמפרידות ו”שוברות” את הטקסטים הארוכים למדורים.
 • השתמשו בתמונות רלוונטיות ואותנטיות לשירות/מוצרים שלכם.
 • ספקו סוגים שונים של תוכן ומידע עבור מדורים שונים בעלון.
 • הימנעו מביטויים “זולים” שמורידים מהאיכות שלכם, שמרו על שפה מקצועית.
 • הקפידו לבצע הגהה לשונית לחומרים לפני שהם עוברים לגרפיקה – שפה קלוקלת לעיתים מורידה מערככם כמותג איכותי וחבל להפסיד לקוחות רק כי התוכן לא כתוב באופן נכון.
 • עלון מידע הוא סוג של סיפור – שמרו על טון כתיבה עקבי כדי לספר את הסיפור שלכם/של המותג שלכם בצורה חכמה. שימו לב לכתוב בצורה משכנעת ולא להיות יבשים או עובדתיים מדי כדי לא לשעמם את הקוראים.

 

 1. סיימו בקריאה לפעולה – כוונו את הקורא לבצע את השלב הבא – לפנות אליכם על מנת לרכוש את השירות/מוצר שלכם. נסו ליצור קריאה רגשית לפעולה – קריאה המעוררת רגש לדוגמה לעלון מידע של עיצוב עוגות לילדים תהיה תמונה של ילד/ה שמח/ה ונרגש/ת עם העוגה המעוצבת שלכם יחד עם משפט המזמין את ההורה ליצור עמכם קשר כדי להזמין עבורם את עוגת החלומות שתדליק ניצוץ של שמחה בעיניהם ופרטי הקשר שלכם כמובן – טלפון, כתובת דוא”ל, אתר, פייסבוק וכד”.

 

 • פלאייר (דף מכירות) –  סוג הפרסום הנפוץ ביותר. הפלאייר יכול לשמש גם בדפוס וגם בעולם הדיגיטלי (באתרי אינטרנט, ברשתות החברתיות, בניוזלטרים וכו’).
  בשונה מהברושור – על גבי הפלאייר רצוי לרכז נקודות עיקריות של מידע על המוצר/שירות שלכם ולא מידע מורחב ומפורט. הפלאייר צריך להיות ממוקד מטרה: מכירת השירות/המבצע הספציפי שיש לכם להציע. בתוכן של פלאייר פרסומי נתכנן לשים כמה שפחות טקסט ונשאיר את המוצר/שירות במרכז המיקוד. שימו לב שבעיצוב פלאייר נהוג ש”פחות זה יותר” – עיצוב נקי ומרווח מאפשר להעביר את המסר המכירתי שלכם בצורה יותר מדויקת ומפתה.

 

 

 • פוסטר /כרזה/ רול אפ – סוג פרסום זה משמש בדרך כלל לקמפיין ספציפי או לצורך פרסום שיישאר תלוי/עומד לאורך זמן. בדומה לעיצוב פלאייר הפוסטר צריך להיות ממוקד מטרה – זכרו – פחות זה יותר! המסר המכירתי צריך לעבור בכמה שפחות מילים. חלוקת המבנה של הפוסטר צריכה להתאים למיקום בו הפוסטר/רול-אפ ימוקמו, כך שהמסר ופרטי הקשר שלכם לא “יעלמו מן העין” בגלל מיקום לא נכון.

 

רוצה לפרסם מבצע מיוחד או עלון פרסומי לעסק שלך (לדפוס ו/או לאינטרנט)? יחד נגבש קונספט וניצור את מודעת הפרסומת שמתאימה בדיוק לך ולעסק שלך! 052-3762990 / yaara@dz-designs.com 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.