לוגו

מהו לוגו?

מתוך אתר ויקיפדיה: “לוֹגוֹ (בעברית: סַמְלִיל) הוא אלמנט גרפי, איור או עיבוד טקסט שנוצר או עובד במטרה לסמל ולייצג גורם מסוים (בדרך כלל, ארגון או מוצר) ולהיות מזוהה עמו בתודעת הציבור.

ברוב המקרים, ילווה הלוגו במלל. לעתים, ישולב המלל כחלק מהאלמנט הגרפי ולעתים הלוגו יכיל טקסט בלבד, ללא אובייקט גרפי נלווה.

הלוגו יכול להופיע על נייר המכתבים של הארגון, על המוצרים שלו, על המבנים שבהם הוא שוכן, על מדי עובדיו ובמקומות נוספים שבהם יש לזהות את הארגון.”

ואני מוסיפה – לא משנה אם יש לך עסק קטן או גדול – אם אין לך לוגו, כנראה שיש לך “חור” בתדמית…

אוקיי, הבנתי את החשיבות של לוגו איכותי, אבל איך בעצם זה עובד בפועל?

בבואי לעצב לוגו אני נוהגת לשוחח עמך, לקבל רקע על העסק והאנשים שמפעילים אותו, על אופי השירותים ו/או המוצרים, על קהל היעד ועוד. לאחר מכן אני עושה “שיעורי בית” על העסק והעיסוקים שלו ועל התחום באופן כללי, כדי לקבל כמה שיותר מידע שיעזור ליצירת הלוגו המושלם עבור העסק. אני גם שולחת אליך שאלון עם שאלות על העסק ועל ההעדפות שלך (צבעים, צורות וכדומה) ואנחנו מעלים רעיונות יחד בסיעור מוחות.

עכשיו, כשיש לי רקע וידע על העסק מכל הכיוונים האפשריים, רק אז אני ניגשת לתהליך היצירה. בדרך כלל אני יוצרת 2-3 סקיצות (לפעמים יותר אם יש לי כמה כיוונים שונים!) ומשם תוכל/י לבחור את מה שהכי התחברת אליו. לאחר מכן אני משפרת ומלטשת את הסקיצה הנבחרת ללוגו סופי.

את הלוגו הסופי את/ה מקבל/ת בקבצים שמתאימים גם לדפוס וגם לאינטרנט, בכמה פורמטים. גם את קובץ המקור ניתן לקבל כמובן, לשימוש עתידי, בתשלום סמלי נפרד.

אז למה מחכים? דבר/י איתי ונתחיל לעבוד על הלוגו המנצח שלך – הלוגו שישדר בדיוק את המסר הנכון לזהות עסקית מקצועית, אמינה ורצינית.

 

לוגו שיצרתי לקבוצת מאמאצחיק בפייסבוק